• Wpisów: 66
  • Średnio co: 23 dni
  • Ostatni wpis: 3 lata temu, 18:10
  • Licznik odwiedzin: 10 500 / 1556 dni
 
hotel1305d
 
Cześć! Dzisiaj, jak obiecałam, bardziej tematyczny post. No więc chciałam poruszyć temat "Wakacje w Hotelu" . Czy oglądając "Hotel 13", nigdy nie zapragnęliście, by również pracować w Hotelu, podczas wakacji?! Nie mówię o przygodach takich jak przeżywali Tom, Anna i Liv (bo to niemożliwe z logicznego punktu widzenia, chodź nie mówię również, iż nie ma rzeczy których logika nie dotyczy), ponieważ sama praca w Hotelu jest już dużą przygodą, nie sądzicie?!

b8cbb6b858d671de3e85424ba3d8c7a9.jpeg


CZY W POLSCE RÓWNIEŻ MOŻNA TAK PRACOWAĆ?

Jak najbardziej! Taka praca nazywa się "Pracą sezonową". Pracuję się w tedy około miesiąca lub w ewentualności dwa miesiące. "Praca sezonowa" to nie tylko praca w Hotelu, można pracować również jako opiekunka dla dzieci, wyprowadzać psy lub dowozić pizzę z pizzeri! "Praca sezonowa" to praca w której pracuję się tylko przez krótki czas, najczęściej jest to okres wakacyjny.

500px-Liv,_Tom_und_Anna_untersuchen_das_mysteriöse_Bild.jpg


OD ILU LAT MOŻNA IŚĆ DO "pracy sezonowej"?

Trzeba mieć ukończone minimum 16 lat, ponieważ w tym wieku raczej każdy umie już o siebie zadbać. Nie sugerujcie się tym jednak bardzo, ponieważ zależy również o Hotel, w którym chcemy pracować. W jednym Hotelu trzeba mieć minimum 17, w innym może być zatrudniona tylko osoba pełnoletnia. Zależy jaki Hotel, ale z tego co wiem, żeby pracować legalnie trzeba mieć ukończone 16 lat, więc na ogół w Hotelach od tylu lat przyjmują.

Tom,_Anna_und_Liv_kommen_wieder_ins_Hotel_13.jpg


JAK ZNALEŹĆ ODPOWIEDNI HOTEL?

Po pierwsze musimy ustalić, gdzie chcemy by Hotel się znajdował. Powiedzmy, że ktoś chcę pracować nad morzem... wpiszcie w wyszukiwarkę "Hotele nad morzem", wejdźcie na jakąś stronę, bądź może być to po prostu grafika. Na początek myślę, że powinniśmy patrzeć na wygląd Hotelu, bo wydaje mi się raczej, że każdy woli pracować w Hotelu ładnym i porządnym, więc nie mówmy, że wygląd nie wchodzi w grę, gdy wchodzi. Kliknijcie na Hotel, który najbardziej wam podpadł do gustu i zapiszcie jego nazwę. Gdy już to uczynicie, najlepiej wejdźcie na stronę Hotelu (każdy Hotel powinien mieć stronę internetową) i oglądnijcie go również od środka. Jeśli na prawdę wam się spodoba i nie macie wątpliwości, że to właśnie TEN Hotel, sprawdźcie na internecie komentarze na temat Hotelu, nie tylko goście, ale również pracowników. Gdy opinie będą pozytywne, to świetnie, ale nie znaczy to jeszcze, iż od razu możemy tam pracować! Nie wszystkie Hotele przyjmują "pracowników sezonowych", więc warto najpierw zadzwonić i zapytać się o to oraz od ilu lat w ewentualności przyjmują pracowników. Jeśli macie możliwość, możecie również przed podjęciem ostatecznej decyzji pojechać z rodzicami do Hotelu, oglądnąć go i wtedy zadecydować. Internet to jednak internet i nie powinniśmy mu do końca ufać.

hotel13_bg.jpg


A CZY JA MYŚLAŁAM NAD PODJĘCIEM "pracy sezonowej"?

Owszem, myślałam i z dumą muszę stwierdzić, że za 3 lata, wyjeżdżam do Hotelu na około miesiąc. Jak to się wszystko zaczęło? Już opowiadam... . A więc tak...

Gdy była u mnie moja przyjaciółka i oglądałyśmy sobie "Hotel 13"...

-Ej, wiesz co? - pytam.
- CO?! - odpowiada mi przyjaciółka.
- Fajnie by było pracować w takim Hotelu!
- No, nawet fajnie by było!

Tak wyglądała nasza rozmowa. Później jakoś tak wyszło, że powiedziałam o tym mamie, a ona się... zgodziła!!! Poczytałam więcej o "pracach sezonowych", znalazłam Hotel położony nad morzem. Jestem całkiem pewna, że właśnie do tego Hotelu chcę jechać! Bardzo przypomina mi Hotel 13. Wystrój wnętrza i krajobraz wokół Hotelu jest bardzo podobny. Na razie nie powiem wam jaki to Hotel, gdyż jeszcze nie jest to całkiem pewne, że właśnie w nim będę pracować. Nie dzwoniłam tam jeszcze, ponieważ pracę sezonową zacznę dopiero za 3 lata, gdyż wtedy będę miała ukończone 16 lat. Teraz mam 13 (Haha, 13). Jeśli wszystko pójdzie dobrze i przyjmą mnie do pracy, będę tam pracować. A jeśli nie ten Hotel, to inny. Fakt, może i jest na prawdę świetne, wprost idealny, ale nie będę płakać za Hotelem i jestem pewna, że jeśli z tym się nie uda to znajdę inny, równie fajny Hotel!

Tak czy tak, za 3 lata jadę z moją przyjaciółką do Hotelu na "pracę sezonową" i jestem bardzo zadowolona! Nie mogę się już doczekać!

e10d2c6c001c1720532f02f2.jpg


Polecam wszystkim "prace sezonowe"! Dzięki nim nie masz zmarnowanego lata i nie siedzisz przed komputerem tylko pracujesz. Ja osobiście bardzo lubię sprzątać, więc dla mnie to będzie czysta przyjemność.
Również dzięki temu możemy zarobić trochę pieniędzy...

I jeszcze jedno... podoba wam się nowy wygląd bloga?!

♥Mara♥

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego